Новини

Як подовжити життя зчепленню

Тривалість життя зчеплення безпосередньо залежить від стану:

– фрикціонів

– кошика

– вичавного підшипника

– маховика

Щоб зчеплення довго служило вірою і правдою, запам’ятайте кілька нескладних правил:

  1. Старт: третю педаль необхідно відпускати плавно, але швидко, щоб не допустити пробуксовки диска в частково натиснутому стані.
  2. Не тримайте зчеплення в положенні напівнатиснення – механізм терпить навантаження і знос збільшується.
  3. Ніяких пробуксовок. Зчеплення на машинах, які експлуатуються для поїздок по бездоріжжю, живе набагато менше. Довгі пробуксовки по бруду або по снігу негативно позначаються насамперед на зчепленні. Помітили характерний запах? Це тривожний сигнал, який говорить про те, що пора припинити вхолосту прокручувати колеса.
  4. Включення / вимикання зчеплення при навантаженні заборонено. Наприклад, це часто роблять водії, коли машина з’їжджає з гірки. Варто завджи підключати трансмісію, окрім трьох випадків – коли рушаєте, зупиняєтеся і переключаєте передачі.
  5. Не забувайте перед стартом відключати ручне гальмо, що призводить до того, що колеса блокуються і рух стає неможливим. Уявіть, яку колосальну навантаження відчувають і зчеплення, і трансмісія.
  6. Буксирування важкого також дає велике навантаження на зчеплення.
  7. Перегазовка. Перемикання таким способом, так само як і спортивний старт – це пряме скорочення ресурсу.

Щоб перевірити механізм, запустіть 4 передачу, розкрутіть двигун до більших обертів і рушайте. Є поштовх? Значить, все в порядку, якщо поштовху не відбулося, зчеплення доведеться замінити в найближчому майбутньому. Ще один спосіб перевірки: упріться передніми колесами в бордюр (краще, якщо він буде вище) і пробуйте на нього заїхати, плавно рухаючись на першій передачі. Ви самі зрозумієте, чи є проблеми в машині, якщо вона не захоче долати перешкоду. З’явився горілий аромат, пішов дим?

Прямими ознаками зчеплення, яке явно «барахлить» є: вібрує педаль і збільшення оборотів в ході їзди.

Є питання щодо зчеплення? Раді продіагностувати.

Back to list