Без категорії

Для чого змінювати гальмівну рідину?

Як би не змінювались автомобілі, у всіх них використовується гальмівна рідина для гальмування.

Основна функція гальмівної рідини – передавати зусилля від педалі гальма далі по гідравлічним контурам гальмівного приводу. Під тиском, створюваним в головному гальмівному циліндрі, вона рухається по трубках до кожного колеса автомобіля і впливає на поршні супортів або колісних циліндрів, які приводять в дію гальмівні колодки, притискаючи їх до гальмівних дисків – і машина знижує швидкість або зупиняється. Крім того, гальмівна рідина виступає ще і як мастило для деталей гальмівного механізму, забезпечуючи їм антикорозійний захист і зменшуючи тертя.

Головним «ворогом» гальмівної системи в цілому і гальмівної рідини зокрема була і залишається вода. Справа в такій властивості гальмівної рідини як гігроскопічність, тобто здатність вбирати вологу з навколишнього повітря.

Процес накопичення вологи в гальмівній рідині викликає її «старіння»: з підвищенням вмісту води температура кипіння падає, а небезпечного пара виділяється більше. У кращому випадку це може привести до зниження ефективності гальмування, а в гіршому – до відмови гальм з усіма наслідками, що випливають.

Як дізнатися, що гальмівна рідина вимагає заміни?

Просте правило щодо педалі гальма: при натисканні її хід не повинен бути більше п’яти сантиметрів. Якщо педаль гальма провалюється на більш значну відстань або пружинить, це може сигналізувати про відмову гальмівного контуру або попадання повітря в гальмівну систему. Це означає, необхідно замінити гальмівну рідину і прокачати гальма.

Гальмівну рідину краще оновити і в тому випадку, якщо невідомо, коли в останній раз проводилася її заміна в автомобілі.

Крім того, слід звертати увагу на колір і стан гальмівної рідини: вона повинна бути прозорою, без сторонніх домішок.

За регламентом гальмівну рідину варто замінювати раз на два роки.

Готові записати вас на заміну гальмівної рідини та інших технічних рідин вже сьогодні.

Back to list