Як би не змінювались автомобілі, у всіх них використовується гальмівна рідина для гальмування.
Основна функція гальмівної рідини – передавати зусилля від педалі гальма далі по гідравлічним контурам гальмівного приводу. Під тиском, створюваним в головному гальмівному циліндрі, вона рухається по трубках до кожного колеса автомобіля і впливає на поршні супортів або колісних циліндрів, які приводять в дію гальмівні колодки, притискаючи їх до гальмівних дисків – і машина знижує швидкість або зупиняється. Крім того, гальмівна рідина виступає ще і як мастило для деталей гальмівного механізму, забезпечуючи їм антикорозійний захист і зменшуючи тертя.
Головним «ворогом» гальмівної системи в цілому і гальмівної рідини зокрема була і залишається вода. Справа в такій властивості гальмівної рідини як гігроскопічність, тобто здатність вбирати вологу з навколишнього повітря.
Процес накопичення вологи в гальмівній рідині викликає її «старіння»: з підвищенням вмісту води температура кипіння падає, а небезпечного пара виділяється більше. У кращому випадку це може привести до зниження ефективності гальмування, а в гіршому – до відмови гальм з усіма наслідками, що випливають.
Як дізнатися, що гальмівна рідина вимагає заміни?
Просте правило щодо педалі гальма: при натисканні її хід не повинен бути більше п’яти сантиметрів. Якщо педаль гальма провалюється на більш значну відстань або пружинить, це може сигналізувати про відмову гальмівного контуру або попадання повітря в гальмівну систему. Це означає, необхідно замінити гальмівну рідину і прокачати гальма.
Гальмівну рідину краще оновити і в тому випадку, якщо невідомо, коли в останній раз проводилася її заміна в автомобілі.
Крім того, слід звертати увагу на колір і стан гальмівної рідини: вона повинна бути прозорою, без сторонніх домішок.
За регламентом гальмівну рідину варто замінювати раз на два роки.
Готові записати вас на заміну гальмівної рідини та інших технічних рідин вже сьогодні.